Nyújtsd a kezed itt vagyok neked!

Pozitív gondolkodás a daganatos betegségben

Az utóbbi években egyre több olyan kutatás látott napvilágot, amelyben egyértelműen bebizonyították, hogy a daganatos betegségek megelőzésében fontos szerepet játszik az optimista, pozitív életszemlélet. Az optimista, jókedélyű emberek egészségesebbek, a borúlátókkal ellentétben jóval jobb az életminőségük is, ezáltal pedig tovább élnek.  A pszichikai erőnek óriási hatalma van, ami az egyes betegségek kezelése során már számtalanszor beigazolódott…. Tovább »

A diagnosztikus vizsgálatok során alkalmazott kontrasztanyagok

A kontrasztanyagok az egyes képalkotó eljárások során használt, jogi értelemben gyógyszernek minősülő készítmények, melyek a detektált jeleket módosítják, a diagnosztikai hatékonyságot javítják. Miért alkalmazunk kontrasztanyagokat? Olyan anyagokat használhatunk, amelyek röntgensugárzás esetén több, vagy éppen kevesebb sugarat nyelnek el, a kontrasztanyagos UH-technikák során a szöveti eredetűhöz képest teljesen eltérő spektrumú UH-hullámokat vernek vissza harmonikus szignált eredményezve,… Tovább »

Húgyhólyagrák

Most egy picit eltérek az Én betegségemtől. Ezt az írásomat egy kedves ismerősöm számára ajánlom. A húgyhólyagrákos esetek a rosszindulatú daganatoknak mintegy 2%-át teszik ki. Férfiakban 2,5-3-szor gyakoribb, mint nőkben. Főként idősebb (50-70 év) korban fordul elő, de fiatalabbakban is jelentkezhet. Számos olyan környezeti tényező (pl. dohányzás) ismert, amely a húgyhólyagrák kialakulásában szerepet játszik és… Tovább »

A hormongátló kezelés

2009.09.29-től volt benne részem, közel 4 és félévig az első körben, és 2014.12.03-tól kezdődött el a második kör és ő jelenleg is tart. Gyógyszer és injekcio formájában kaptam az első körben, és 2014.12.03-tól csak gyógyszer formájában kapom a második körben. Mint minden gyógyszernél, ennél is lehetnek mellékhatások, de hála itt is elmondhatom és büszkén kijelenthetem,… Tovább »

Sugárkezelés kendőzetlenül

2009.07.20 09:30 sugárkezelésre érkezem az OOI-be. Ez a nap az első sugárkezelésem napja, innen kezdve 5 héten át mindennap, hétfőtől-péntekig reggelente fel kellett járnom az OOI-be sugárkezelésre. A kezelés időtartama 5 hét , így a kezelésem utolsó napja az 2009.08.25 volt. A sugárkezelés megkezdése előtt csináltak nekem TOP CT-t, aminek a lényege, hogy a kezelés megkezdése… Tovább »

Nyiroköedema

Emlőműtét után a nők 30-40 %-ánál zavar keletkezik a folyadékoknak és fehérjéknek szövetekből történő elszállításáért felelős nyirokrendszerben. Műtét közben eltávolítják a hónalji nyirokcsomók egy részét vizsgálat céljából, hogy képet kapjanak a betegség stádiumáról. Amennyiben túl sok hiányzik ezekből a „szűrőállomásokból”, a nyirokáramlás lelassul. A pangó fehérje részecskék vízmegkötő tulajdonsága miatt azután gyulladás keletkezik – egy… Tovább »

Epithelialis petefészek daganat

A betegség a petefészek bármely szöveti részéből kialakulhat. Szövettani szempontból 3 nagy csoportját különbözteti meg az orvostudomány. Leggyakrabban a petefészek felszínét borító epitheliális sejtek ellenőrizhetetlen növekedése és szaporodása áll kialakulásának hátterében. Ezt a típust – mely a kórképek 90 %-át teszi ki – epitheliális petefészekráknak nevezik. Ezen kívül a petét képző germinális (csíra) sejtekből, vagy… Tovább »

Újból otthon

Mint írtam egy korábbi blogomban, 2014.11.18-án engedtek haza az onkológiai intézetből. Lényegében az első műtét utáni kontroll vizsgálatig – amely 2014.12.03-án volt -, szinte csak pihenéssel töltöttem a napjaimat, illetve apróbb házimunkát azért igyekeztem elvégezni. Megvallom őszintén, hogy másnap már közértbe mentem, de előtte lejelentkeztem a háziorvosnál, mert hát le kellett jelentkeznem, hogy megvagyok –… Tovább »

Hysterectomia és salpingo oophorectomia – avagy méh – és kétoldali petefészek eltávolítás utáni állapot, ahogyan én éreztem magamat

2014.11.10 a nőgyógyászati műtétem napja. Reggel fél 9-kor én voltam az első a nőgyógyászati műtéteknél. Hysterectomia és salpingo oophorectomia (méh – és kétoldali petefészek eltávolítás) volt. A műtét utáni nem teljes 24 órát, a nőgyógyászati intenzív megfigyelőben töltöttem. Félkómás állapotom emlékei szerint ott, csak a gépek (EKG, vérnyomásmérő) kattogására emlékszem, illetve arra, hogy nagyon aranyos… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!